![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5246615
*
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/5 22:17:46
1
1.600 kr
12/5 11:13:41
2
2.000 kr
12/5 11:16:07
1
2.000 kr
12/5 11:17:02
1
2.500 kr
12/5 14:04:07
3
2.500 kr
12/5 15:41:32
4
3.100 kr
12/5 15:47:45
1
3.000 kr
12/5 15:50:05
1
ledande budet*
12/5 15:52:02
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
nr 524 6615
Spegel
Förgylld, (Renoverad), höjd: 105 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/5 22:17:46 | 1 | 1.600 kr |
12/5 11:13:41 | 2 | 2.000 kr |
12/5 11:16:07 | 1 | 2.000 kr |
12/5 11:17:02 | 1 | 2.500 kr |
12/5 14:04:07 | 3 | 2.500 kr |
12/5 15:41:32 | 4 | 3.100 kr |
12/5 15:47:45 | 1 | 3.000 kr |
12/5 15:50:05 | 1 | ledande budet* |
12/5 15:52:02 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene renoverad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57